Okuyorsunuz:
Saç ve Saç Derisi Üzerinde Güneşin Faydaları

Saç ve Saç Derisi Üzerinde Güneşin Faydaları

adenya hotel kadınlar plajı

Güneş, başlıca enerji kaynağımızdır… Günümüzde modern yaşam, güneşin hayatımızdaki etkisini azaltmaktadır. Şehirlerde zamanının çoğunu kapalı mekanlarda geçiren modern insanlar, güneşten eskisi kadar fazla faydalanamıyorlar. Her yere araba veya toplu taşıma araçları ile seyahat ediyoruz, ve günümüzün büyük bir bölümünü evlerde ya da iş yerlerinde dört duvarın arasında geçiriyoruz. Ayrıca tesettürlü hanımlar için günlük hayatta güneşin faydalarını almak da pek de mümkün olmuyor. Bu nedenle şehirden kopabildiğimiz tatil zamanlarını iyi değerlendirmek gerek. Bedenimizi dinlendirirken beslemeyi de ihmal etmemeliyiz. Zira eder doğru şekilde alınırsa güneşin bizlere ve sağlığımıza, özellikle de saç ve saç derimize pek çok faydası olabilir. İşte saç ve saç derisi üzerinde güneşin faydaları!

Güneş Saç Dökülmesini Azaltır

Yaşantısını daha muhafazakar bir çizgide yaşamaya çalışan hanımlar, saç ve saç derisi ile ilgili bir takım problemlerle karşılayabiliyorlar. Bu problemlerin başında saç dökülmesi geliyor. Başörtüsü altında nispeten daha az hava alan saçlar, daha kolay güçsüzleşip dökülebiliyor. Bunun yanı sıra günümüzde yiyeceklerin kalitesinin düşmesi ve stresin artması da saç dökülmesini tetikleyebiliyor. Ancak insanın yarattığı bu soruna tabii ki doğada bir çözüm var. Güneşin faydaları arasında başlıcası, saç dökülmesini azaltması olarak belirtilebilir. Güneş ışınları saç derisini besler ve kan dolaşımını hızlandırır. Bu şekilde dökülmelerin önüne geçilmiş olur. Saç üzerinde görülen güneşin faydaları hem hanımlar hem de beyler için etkilidir.

Elbette her konuda olduğu gibi bu konuda da ölçülü olmak gerek. Eğer saç derisi güneşe fazlaca maruz kalırsa yarardan çok zarar görüleceğini unutmamak gerek. Saçınızın uzamasına yardımcı olan epitel hücrelerinin UV ışığına karşı çok hassas oldukları bilinmektedir ve çok fazla maruz kalmanın saç büyümesi için gerekli olan E ve C vitaminlerini azaltabilir. Adenya Hotels’deki tatiliniz sırasında kadınlara özel plajda güneşin faydaları sizi bekliyor!

Kötü Bakterileri Öldürür

Güneşin faydaları arasında kötü bakterileri öldürmesi de yer almaktadır. Güneş, doğal bir dezenfektan kaynağıdır. Bedendeki sorunları giderir, bakterileri ve mikropları öldürür. Eğer kafa derinizde egzama ya da saçkıran gibi bir takım sorunlar yaşıyorsanız, güneş terapisini deneyebilirsiniz. Bunun için güneş ışınlarının doğru saatlerde saç derinize temas etmesi yeterli olacaktır. Bir hafta ya da ön beş gün içerisinde bu durumun faydalarını göreceksiniz. Kafa derisine dair ve saçları olumsuz etkileyen rahatsızlıklar bu şekilde sona erdirilebilir.

Saçların Uzamasını Sağlar

Saçlarının uzamasını isteyen kişiler için de güneşin oldukça faydalı olduğunu belirtmek gerek. Saçların uzaması, pek çok farklı nedenle ilişkilidir. Bu nedenler arasında kişinin anne ve babasından aldığı ırsi miras, ve çevresel faktörler vardır. Çağımızın en büyük sorunlarından olan stres yine burada başrolde… Ayrıca düzenli beslenmemek ve sigara tüketmek de saç uzamasını durduran faktörlerden. Bunların yanı sıra yeterince protein ve demir kaynağına sahip olmak da saç uzamasını kolaylaştırıyor. Eğer saçların uzamasını desteklemek istiyorsanız, D vitamini de almanız gerek. Dünyamızın D vitamini kaynağı olan güneşin faydaları arasında saçların uzamasına yardımcı olması da yer eliyor.

Saçlarının daha uzun olmasını isteyen genç kızlarımız ve hanımlarımız için dikkat edilmesi gereken nokta, güneşin dik olarak geldiği saatlerde değil, daha ziyade daha eğik olarak yer yüzüne temas ettiği sabah saatlerinde dışarı çıkmaları gerektiğidir. Adenya Hotels’de isterseniz ailece keyfini sürebileceğiniz aile plajında güneşin faydaları ile tanışabilirsiniz, isterseniz de Mısır’dan getirilen beyaz kum ile kaplı hanımlar plajında gönül rahatlığı ile tatilinizi sürdürebilirsiniz.

Stresi Azaltır

Günümüzde modern insanın pek çok kaygısı var. Günlük hayatın getirdiği küçük kaygılar, gelecekten beklentiler, dünyamızın içinde bulunduğu durum… Pek çoğu günümüzde bizleri strese sokabiliyor. Peki, stres ile saç ve saç derisi arasında nasıl bir ilişki olabilir ki dediğinizi duyar gibiyiz… Ne yazık ki bu ikisi arasında çok net ve şaşılmaz bir fayda var. Zira stres, kafa derimizdeki damarların hapisini bozmakta, kan akışını etkilemekte ve saç ve saç derisi ile ilgili pek çok sorunun meydana gelmesine neden olmaktadır. Üstelik D vitamini eksikliği de stresi besleyen nedenler arasındadır.

Peki, stresle başa çıkmak ile güneş arasında bir etki var mı? Elbette var! Öncelikle güneş büyük bir D vitamini kaynağıdır. Bedenimizdeki D vitaminin aktifleşmesini sağlar. Özellikle kapalı geçen sonbahar ve kış aylarından sonra ilkbahar ve yazda güneş görerek bedenimizin canlanmamızı sağlamamız, güneşin faydaları konusuna dikkat etmemiz gerekmekte. Tatil sırasında güneş görmek stresinizi azaltır ve sizi şehir hayatının keşmekeşi için hazırlar. Bu nedenle ailece güneşin tadını rahatça ve hayat çizginizden ödün vermeden çıkartabileceğiniz tatil adreslerini değerlendirmek gerekebilir. Adenya Hotels bu konuda sizlere üstün kalitede hizmet sunmaktadır. Hem ailece denize girebileceğiniz hem de hanımlara ve beyler özel olarak ayrılmış plajları ile Helal Sertifikalı Otel özelliği taşıyan Adenya Hotels sizi bekliyor!

Facebook Üzerinden Yorum Yap
Yorumlar (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2019 Adenya Hotels. Tüm Hakları Saklıdır.