Okuyorsunuz:
Rahat ve Şık: Kolay Şal Bağlama Teknikleri

Rahat ve Şık: Kolay Şal Bağlama Teknikleri

kafede kahve içerek sohbet eden muhafazakar kadınlar

Her geçen gün yepyeni şal bağlama teknikleri geliştiriliyor. Birbirinden kullanışlı ve zarif bu modelleri uygulayabilmek ise kimi zaman hanımlar için çok kolay olmayabiliyor. Bu durumda da zaman kaybı yaşamak söz konusu olabiliyor.

Hem rahat bir kullanım sunan hem de çok fazla zaman almayan şal bağlama teknikleri bulabilmek için artık çok fazla uğraşmanıza gerek kalmayacak. Özellikle yeni kapanan genç hanımlar ve tesettürde rahatlık ve şıklığı bir arada isteyenler için derlediğimiz kolay şal bağlama teknikleri far bu konuda işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

Birbirinden Pratik Şal Bağlama Teknikleri

Klasik örtü modellerinin yerini artık pratik bir şekilde uygulanan şal bağlama modelleri almış durumda. Şallar, hanımlar için kolay bağlamanın yanı sıra konfor da sunduğu için sıklıkla tercih ediliyor. Ancak elbette alışkanlıklar göz önünde bulundurulduğunda şal bağlamaya yeni başlayanlar için durum başlangıçta zor olabiliyor.

Diğer yandan halihazırda şal kullanan, ancak daha pratik model arayışında olanlar için de binlerce model arasından istedikleri gibi olanları araştırmak saatleri, hatta belki günleri alabiliyor.

Bu doğrultuda, bize kulak vermeniz ve sizler için derlediğimiz pratik şal bağlama tekniklerine göz atmanızı tavsiye ederiz. İşte tüm aşamaları ile birlikte birbirinden kolay şal bağlama teknikleri…

1. Basit Şal Bağlama Tekniği

Bir yere zamanında ulaşmak için hazırlanırken kimi zaman şalınızı bağlamak için çok fazla zamanınız kalmadığı mutlaka olmuştur. Buna benzer şekilde aniden çalan kapı ziline koşarken yine şal bağlamak için hızlı davranmanız gerektiği durumlar yaşamışsınızdır. İşte böyle zamanlarda birkaç el hareketiyle pratik bir şekilde şal bağlayabilmek aslında düşünüldüğü kadar hüner gerektirmiyor.

Dikdörtgen şeklindeki şalınızı başınıza örttükten sonra şalın her iki tarafını da çenenizin altında bir iğneyle tutturarak basitçe bağlayabilirsiniz. Ardından şalın bir tarafını ucundan tutarak tam tersi tarafındaki omzunuzun arkasına doğru atın. Daha açık ifade etmek gerekirse, örneğin şalınızın sağ tarafının kenarını sol omzunuzun arkasına doğru atabilir veya tam tersini uygulayabilirsiniz. Son olarak şalınızın diğer tarafını da ucundan tutarak bir diğer omzunuzun arkasına doğru atıp göğüs bölgenizdeki kumaşı düzelterek son dokunuşu yapabilirsiniz.

2. Tek Bir Tarafa Sabitlenen Şal Bağlama Tekniği

merdivenlerde oturan karmızı şallı kadın

Hem pratik hem de şık bir görüntü sergilemek isteyen hanımların sık sık kullanabilecekleri bu teknikte, öncelikle başa örtülen şalın iki tarafını çene altında sabitlemek için iğne kullanmak gerekiyor. Daha sonra sıra, şalın omuzdan aşağıya dökülen bir kenarını tam ortadan tutarak başın arkasından geçirip kulak hizasının üzerinde sabitlemeye geliyor. Hepsi bu kadar!

3. Endonezya Stili Şal Bağlama Tekniği

endonezya stilinde şal bağlayan muhafazakar kadın

Geniş ve rahat bir kullanım sunan ve oldukça basit bir teknik olan Endonezya stilini yapabilmek için ilk olarak şalınızın üst kısmını yaklaşık 10 santimetre kadar katlayın. Katladığınız taraf dışarı dönük olacak şekilde şalınızı başınıza örtün. Bu sırada şalın sağda kalan tarafının soldan daha uzun olduğundan emin olun. Örtüyü başınıza yerleştirdikten sonra şalın arkada kalan kısımlarını elinizle omzunuz görünecek biçimde düzeltin.

Şalınızın sağ tarafını, yani daha uzun olan tarafını boynunuzun arkasından geçirin. Bu sırada sağ tarafın salaş kalmasına dikkat edin. Ardından boynuzun arkasından geçirdiğiniz tarafı, kısa olan tarafın içinden geçirip öne doğru getirin. Şalın sol tarafını biraz genişleterek Endonezya stilinizi tamamlayın.

4. İğnesiz Şal Bağlama Tekniği

başına şal örten modern kadın

Özellikle bir yere yetişmek için acele eden hanımların imdadına koşabilecek iğnesiz basit şal bağlama tekniği, günün her anında pratik bir şekilde uygulanabilir. Bu teknik için tek yapmanız gereken dikdörtgen şalınızı başınıza örtüp kenarlarını dilediğiniz kadar boynunuza sarmak. En son göğüs bölgesine düşürdüğünüz kenarı ise dekoratif bir görüntü elde etmek için hafifçe tek omzunuzun gerisine atabilirsiniz.

5. Arap Stili Şal Bağlama Tekniği

arap tarzı şal bağlayan kadın, şal bağlama teknikleri

Araplar, olabildiğince hacimli baş örtüleri tercih ediyorlar. Dolayısıyla Arap stilinde amacınız, şalınıza olabildiğince fazla hacim kazandırmak olmalı. Buna göre eğer saçlarınız uzunsa, çok şanslısınız. Saçlarınızı şalı bağlamadan önce büyük bir kabarıklık oluşturacak şekilde toplamanız stilinizi oluşturmanız ayardımcı olacaktır.

Fakat saçlarınız kısa ise saç arkasını kabarık gösterecek pratik aparatlardan edinebilmeniz mümkün. Daha sonra büyük boyutlara sahip şalınızı başınızın etrafında mümkün olduğunda büyük bir görünüm elde edecek biçimde sarın. Muhafazakar hanımlar arasında son yıllarda giderek daha sık kullanılan Arap stili şal bağlama tekniğini popüler kombinlerle tamamlayabilirsiniz.

6. Minimalist Şal Bağlama Tekniği

Şal bağlama teknikleri arasında bulunan, ancak aslında stil olarak kendinize göre yeniden yorumlayabileceğiniz minimalist şal bağlama tekniği, işlevselliği ile ön plana çıkıyor. Oldukça sade, bol dökümleri bulunan bu tekniği uygulamak için şalınızı başınızın etrafına hafifçe örtün, daha sonra şalın her iki ucunu da boynunuzun etrafına sarın. Son olarak şalın uçlarının göğüs bölgesine doğru aşağıya düşmesine izin verin.

7. Göğüs Bölgesini Kapatan Şal Bağlama Tekniği

desenli şal ile başını örten kadın

Şalınızın desenlerini sergilemek için oldukça ideal bir stile sahip bu teknikte yapılması gerekenler son derece basit. Öncelikle şalınızı başınızın etrafına örtün, ancak göğüs bölgesinde kalacak kısmın kısa, diğer tarafın uzun olduğundan emin olun. Kısa tarafı diğer omzunuzun üzerine atın. Daha sonra uzun olaran tarafı başınızın etrafına birkaç kez sarın. Böylece şalın daha kısa olan tarafı artık göğüs bölgesinde desenleri sergiliyor olacak.

Bu tekniğin özellikle yüzü yuvarlak olan hanımlar için ideal olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu şekilde bağladığınız şalınız, çok sıkı olmadığı için dikkatleri yüz hatlarından alıp şalın desenlerine yönlendirecektir.

8. Arkadan Şal Bağlama Modeli

gülümseyen muhafazakar kadın

Basit olduğu kadar zarif ve şık bir görünümü garantileyen şalı arkadan bağlama modeli için çok büyük bir çaba sarf etmeniz hiç gerek yok. Favori tekniklerinizden biri olacak bu modeli uygulamak için şalınızı başınıza örtün ve her iki tarafını da boynunuza dolayarak arka tarafta basit bir düğüm yapın. Ancak düğümün kesinlikle sıkı olmaması önemli. Çünkü bu tekniğin olabildiğince salaş olması, en fark yaratan detaylardan.

Şal Bağlamanın Püf Noktaları

Saçınızın şalınızın altında estetik bir görüntü oluşturması için abartılı ve inişli çıkışlı topuzlardan kaçınmanızda fayda var. Ayrıca topuzunuzun çok alçakta veya yüksekte olmadığından emin olmalısınız.

Bir diğer önemli nokta da bone seçerken mutlaka kafanızın yapısına uygun ve kaymayan türde olanları tercih etmeniz. Bu anlamda, ucu silikonlu bonelerden kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca sıcak havalarda şalınızın daha rahat hissettirmesi için pamuklu olması gerekiyor. Pamuklu kumaş dokusu, oluşması muhtemel teri de emeceğinden herhangi bir rahatsızlık yaşamanızı da önleyecektir.

Artık günlük hayatta size zaman kazandıracak şal bağlama tekniklerini biliyorsunuz. Sizler için derlediğimiz önerilerimizden beğendiklerinizi uygulayıp konforlu ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak, aradığınız konforu ve şıklığı tatilde de sürdürebilmek için muhafazakar otel konseptine sahip olan Adenya Hotels’i tercih edebilirsiniz!

Facebook Üzerinden Yorum Yap
Yorumlar (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2019 Adenya Hotels. Tüm Hakları Saklıdır.