Okuyorsunuz:
Bavulları Hazırlayalım: Tatile Giderken Alınacaklar Listesi

Bavulları Hazırlayalım: Tatile Giderken Alınacaklar Listesi

tatile giderken alınacaklar

Yaz mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirdiği bugünlerde pek çok kişi hayalini kurduğu tatilin hazırlıklarına başladı bile! Yazın vazgeçilmezleri deniz, havuz ve güneşin keyfini çıkarabilmenin yolu ise elbette seyahat boyunca ihtiyaç duyulabilecek her şeyi önceden düşünüp tatile giderken alınacaklar listesi oluşturmaktan geçiyor. Böylece seyahate eksiksiz bir şekilde çıkabilmek mümkün olabiliyor.. Peki tatil süresince hayatınızı kolaylaştıracak ve konforunuzu artıracak şeyler neler olabilir?

İşte Tatile Giderken Alınacaklar Listesi

tatil listesi, tatile giderken alinacaklar

Yaz tatili söz konusu olduğu için öncelikle güneşin zararlı etkilerini göz önünde bulundurarak güneş gözlüğü ve tam korumalı güneş kremini yanınıza almanızda büyük yarar var. Ayrıca tatil rahatlığından ödün vermemek için en az bir çift terlik götürmeniz, sıcak ve nemli havanın neden olabileceği olumsuz durumlara da etkili bir çözüm olacaktır.

Bavulları kapatmadan önce, sizin ve sevdiklerinizin konforunu daha da üst seviyelere taşıyacak diğer şeylere de yer açmanızı öneririz. İşte tatile giderken yanınıza almanızda fayda olan eşyaları sizin için derlediğimiz tam kapsamlı kontrol listesi…

1. Bavul Düzenleyici

bavul düzenleyici, tatile giderken alınacaklar

Tatile çıkmak elbette çok keyifli. Fakat bavul hazırlama süreci ne yazık ki bu keyfi gölgeleyebiliyor. Çünkü tatilde ihtiyaç duyulabilecek şeyleri bavula sığdırmaya çalışmak gerekiyor. Bu da kimi zaman tatile giderken götürülecek eşyalar arasından seçim yapmaya zorluyor. Bavul düzenleyici gereçler ise bu noktada yardımınıza koşuyor.

Hem eşyaların bavul içinde birbirine karışmasını önleyen hem de bavul hacmini verimli bir şekilde kullanmayı sağlayan bu tür gereçler sayesinde tatil için eşya hazırlama sürecini çok daha keyifli bir sürece dönüştürebilmek elinizde!

2. Cilt Bakım Spreyi

cilt koruyucu sprey, tatile giderken alınacaklar

Güneş ışınlarının ciltte kuruluk yaratmasını engellemek için cilt bakım spreyleri sıklıkla tercih ediliyor. Son dönemlerde giderek popüler hale gelen ve cilt için gerekli mineralleri de içeren bakım spreyleri ile tatilde yüzünüzü nemlendirebilir ve pratik bir şekilde ferahlık sağlayabilirsiniz.

3. Sinek Kovucu

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte kendini göstermeye başlayan sivrisineklerin tatil keyfinizi bozmaması için sinekleri uzaklaştıran sinekkovar sprey ve losyonları tatile giderken alınacaklar arasına eklemeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

4. Seyahat Boyu Şişeler

seyahat boyu siseler, tatile giderken alınacaklar

Uçak seyahatlerindeki sıvı kısıtlamasına uymak adına oldukça işlevsel bir çözüm olan mini şişeler, uçakla yapılmayan seyahatlerde de hayatı büyük ölçüde kolaylaştırmasıyla dikkati çekiyor. Kozmetik ürünlerinin, spreylerin ve güneş kremlerinin bavulda fazla yer kaplamasını önleyen seyahat boyu şişeler, küçük ve hafif yapılarıyla tatil süresince pratik bir kullanım da sunuyor.

5. Uyku Bandı

uyku bandı, tatile giderken alınacaklar

Tatilin en güzel yanlarından biri de dilediğiniz her an kendinizi uykunun güvenli kollarına bırakabilmeniz diyebiliriz. Ancak ya ışıktan rahatsız olursanız? Bu gibi durumlarda imdadınıza koşması için yanınızda uyku bandı bulundurmanız en ideali olacaktır.

6. Kilitli Torba

Plajda aksesuarlarınızı, güneş gözlüğünüzü, telefonunuzu ve kitabınızı deniz kumu veya su gibi etkenlerden korumak için tatile giderken alınacaklar arasında mutlaka fermuarlı ya da kilitli bir torbaya yer verin. Böylece hem eşyalarınızın deniz veya havuz kenarında kaybolmasının önüne geçebilir hem de kirlenmesini ve hasar görmesini engelleyebilirsiniz.

7. Kumaş Çanta

çizgili kumaş çanta,  tatile giderken alınacaklar

Tatile gittiğiniz şehirden dönerken hatıra olarak alacağınız eşyaların listesini yaptınız mı? Peki onları dönüş yolunda nasıl taşıyacağınızı planladınız mı? Biz bunun için kumaş bir çantanın işinizi kolaylaştırabileceğini düşündük. Tatile giderken katlayıp bavulunuzda minicik bir yer kaplayacak olan kumaş çantanız, tatilden dönerken hatıralarınızı hassas bir şekilde taşımanızı sağlayacaktır.

8. Su Geçirmez Telefon Kılıfı

telefon kılıfı, telefon kabı, tatile giderken alınacaklar

Tatil anılarını ölümsüzleştirmenin en keyifli yolu, hiç şüphesiz ki bol bol fotoğraf ve video çekmek. Üstelik su geçirmeyen telefon kılıfları ile denizde ve havuzda da her anın karesini yakalamak mümkün olabiliyor. Ancak yanınıza alacağınız su geçirmez kılıfın telefonunuzun boyutları ile uyumlu olduğundan emin olmayı unutmayın. Daha sonra yapmanız gereken tek şey tatil boyunca çocuklarınızın ve sevdiklerinizin en mutlu oldukları anları bol bol ölümsüzleştirmek olacak!

9. Powerbank

Artık günlük hayatın da vazgeçilmez parçalarından biri haline gelen powerbank’ler, tatile giderken alınacaklar listesinin başında bulunması gerekenlerden. Çünkü tatil için gidilen şehrin en güzel noktalarını, keşfettiğiniz yerleri, önemli anları, yani üzerinden yıllar dahi geçse bile asla unutmak istemeyeceğiniz görüntüleri elde etmek için kameranızın ve telefonunuzun şarjının hiçbir zaman sizi yarı yolda bırakmaması gerekiyor. Bunun için de güçlü bir powerbank işinizi fazlasıyla görecektir. Fakat powerbank’inizin şarjını da arada bir kontrol etmeyi unutmayın.

10. Kirli Çamaşır Çantası

Tatilden döndükten sonra tüm çamaşırlar yıkanır, güzelce temizlenir. Fakat seyahat boyunca kullanılmayan ve dolayısıyla kirlenmeyen çamaşırlarla neden uğraşılsın ki? Kirli çamaşırlar ile temiz çamaşırların bavul içinde birbirlerine karışmasını önlemek adına tatile giderken alınacaklar arasına ekleyeceğiniz bir çamaşır çantası sayesinde dönüşte yaşanacak bu karmaşanın önüne geçebilmeniz elbette mümkün!

tatile giderken alınacaklar

Tatilde ihtiyaç duyulabilecek şeyler tabii ki eşyalar ile sınırlı değil. Kusursuz bir tatil planı için konaklama yerinin sunduğu imkanlar da son derece önemli. Türkiye’nin gözde tatil beldelerinden Alanya’da bulunan ve İslami otel konsepti ile misafirlerine ayrıcalıklı bir tatil deneyimi sunan Adenya Hotels’i inceleyebilir ve dilediğiniz tatili yaşamak için ilk adımı atabilirsiniz!

Facebook Üzerinden Yorum Yap
Yorumlar (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

© 2019 Adenya Hotels. Tüm Hakları Saklıdır.